A Maggi® magyarországi története
Debreceni Konzervgyárat 50 éve, 1970 április 1-én adták át. Bár Magyarországon a konzervipar már korábban is foglalkozott leveskoncentrátumok gyártásával, a hazai termékek minősége (és választéka) nem érte el a világpiacon fellelhető termékek színvonalát.
A Maggi® termékeket gyártó üzem, 1975. november 21-én került átadásra. Elsőrendű feladata volt a belföldi piac Maggi-leveskészítményekkel való teljes ellátása, párhuzamosan a levespor import megszüntetésével.
Első lépésben négyfajta levesport gyártottak: a máig népszerű hús- és májgombóc, valamint tyúkhús- és tavaszi zöldséglevest, a korszerű technológiát alkalmazó üzemben azonban folyamatosan bővült a termékskála.
A magyar szabványtól eltérően a Maggi-leveskészítmények szavatossági ideje lényegesen hosszabb, 12-18 hónap volt, amit az ún. „mélyszárítással” biztosítottak. A szárítás során alapvető követelményként szerepelt, hogy a kiszerelt levesporkészítmény eredő nedvességtartalma 5 % alatt maradjon, ezért valamennyi összetevőt igen alacsony nedvességtartalomra kellett szárítani.
Az üzemben igen nyomatékos hangsúlyt fektettek az élelmiszeripari üzemekben amúgy is jelentős higiéniai előírások betartására. A nyersanyagok, félkész- és késztermékek, gépek, eszközök kémiai és mikrobiológiai ellenőrzését a gyár laboratóriumaiban végezték.
Az 1976. évi Budapesti Nemzetközi Vásáron a Debreceni Konzervgyár májgombóc és húsgombóc levese nagydíjas lett, miközben folyamatosan bővült a termékkínálat és a termelési volumen: 1997-ben már évi 2500-3000 tonna levesport, leveskockát, mártásokat, ételízesítőket gyártottak.
A licenctulajdonos döntése értelmében a debreceni üzem 2006-ban, mintegy 30 éves működés után zárt be. A ma Magyarországon kapható Maggi® termékeket Szlovákiában, Ukrajnában, Lengyelországban és Németországban gyártják.